• Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • TINA

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Binge

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Jumbo

    ★★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Lu Over the Wall

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★½

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • Sightseers

    ★★★

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Miami Vice

    ★★½

  • Southland Tales

    ★★

  • The New World

    ★★★½

  • The Moustache

    ★★★½

  • 2046

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Save the Green Planet!

    ★★★

  • Far from Heaven

    ★★★★

  • Demonlover

    ★★★

  • Swordfish

    ★½

  • Moulin Rouge!

    ★★★½

  • La Ciénaga

    ★★★★★

  • Bedazzled

    ★★

  • Sexy Beast

    ★★★★★

  • The Gleaners and I

    ★★★★½

  • The Virgin Suicides

    ★★★★½

  • Austin Powers: International Man of Mystery

    ★★★½

  • Romy and Michele's High School Reunion

    ★★★★½

  • Bound

    ★★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★½

  • Kicking and Screaming

    ★★★½

  • Party Girl

    ★★★

  • Robin Hood: Men in Tights

    ★★½

  • A League of Their Own

    ★★½

  • Sweetie

    ★★★½

  • Adventures in Babysitting

    ★★½

  • Shadows in Paradise

    ★★★½

  • She's Gotta Have It

    ★★★

  • Thief

    ★★★★

  • Don's Party

    ★★

  • Death Race 2000

    ★★★★

  • Young Frankenstein

    ★★★★½

  • The Crazies

    ★★½

  • Nationtime

    ★★★★

  • Harold and Maude

    ★★★

  • The Boy Friend

    ★★★★

  • A New Leaf

    ★★★½

  • The Conformist

    ★★★★

  • Watermelon Man

    ★★★

  • Original Cast Album: Company

    ★★★★

  • 2 or 3 Things I Know About Her

    ★★½

  • Viva Las Vegas

    ★★½

  • 8½

    ★★★★★

  • Lolita

    ★★★½

  • Some Like It Hot

    ★★★★½

  • Nights of Cabiria

    ★★★★★

  • Lola Montès

    ★★★½

  • Johnny Guitar

    ★★★

  • Dial M for Murder

    ★★★½

  • Rashomon

    ★★★★