Sort by

Meg has logged 292 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lights, Camera, Christmas!

Lights, Camera, Christmas!

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Wish You a Married Christmas

We Wish You a Married Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
About Fate

About Fate

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Five More Minutes: Moments Like These

Five More Minutes: Moments Like These

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
'Twas the Night Before Christmas

'Twas the Night Before Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Year

Another Year

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday Sitter

The Holiday Sitter

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gift of Peace

The Gift of Peace

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
A Maple Valley Christmas

A Maple Valley Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Class Reunion

Christmas Class Reunion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Tale of Two Christmases

A Tale of Two Christmases

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Most Colorful Time of the Year

The Most Colorful Time of the Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Fabled Holiday

A Fabled Holiday

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
A Big Fat Family Christmas

A Big Fat Family Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Holiday Spectacular

A Holiday Spectacular

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Cookie Catastrophe

A Christmas Cookie Catastrophe

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Royal Corgi Christmas

A Royal Corgi Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
#Xmas

#Xmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Inventing the Christmas Prince

Inventing the Christmas Prince

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Southern Family Christmas

My Southern Family Christmas

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghosts of Christmas Always

Ghosts of Christmas Always

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jolly Good Christmas

Jolly Good Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
When I Think of Christmas

When I Think of Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Three Wise Men and a Baby

Three Wise Men and a Baby

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Lost Christmas

Long Lost Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nicholas and Alexandra

Nicholas and Alexandra

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry