Sort by

ckentelmann has logged 138 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lady and the Beard

The Lady and the Beard

1931
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ikaw Pa Lang Ang Minahal

Ikaw Pa Lang Ang Minahal

1992
×
★★★½
Edit this entry  
09
Labs Kita...Okey Ka Lang?

Labs Kita...Okey Ka Lang?

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
Edit this entry  
12
12 Weeks

12 Weeks

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tisoy!

Tisoy!

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bituing Walang Ningning

Bituing Walang Ningning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Feel Love

Fast & Feel Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Did You Eat Yesterday?

What Did You Eat Yesterday?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dance of the Forty One

Dance of the Forty One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris 05:59 / Théo & Hugo

Paris 05:59 / Théo & Hugo

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with Friends

Conversations with Friends

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Bleak Night

Bleak Night

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yuni

Yuni

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Liway

Liway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Belle

Belle

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eloi & Biel

Eloi & Biel

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Just

Just

2007
×
Read the review Edit this entry  
14
Military Dog

Military Dog

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Summer Pasta Recipe

The Summer Pasta Recipe

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Triple - Do You Want?

Triple - Do You Want?

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Innocent

Innocent

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
etna

etna

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Pria

Pria

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Jay

Jay

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Shining In My Eyes | BKPP | NADAOxOPPOChina

Shining In My Eyes | BKPP | NADAOxOPPOChina

2021
×
Read the review Edit this entry