Sort by
  • Avatar: The Way of Water

  • Stutz

    ★★★½

  • Smile

  • The Fabelmans

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★★

  • The Woman King

  • The Banshees of Inisherin

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★½

  • Hustle

  • Elvis

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Armageddon Time

    ★★★

  • To Leslie

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

  • Navalny

  • Station Eleven

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Memoria

  • No Time to Die

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • Candyman

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • The French Dispatch

  • Benedetta

  • After Yang

  • The Souvenir: Part II

  • Bo Burnham: Inside

  • French Water

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Cusp

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Pretend It's a City

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • MLK/FBI

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Devs

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Nest

  • The Social Dilemma

  • Possessor