Sort by

claire zhang has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry