Sort by

claire has logged 40 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star!

Star!

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Twilight

Twilight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Man of the Year

Man of the Year

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Witness

Witness

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Houseboat

Houseboat

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Roxanne

Roxanne

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry