• Dear Evan Hansen

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Happiest Season

  • Holidate

    ★★

  • The New Mutants

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Like a Boss

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★½

  • Tall Girl

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • The Hustle

  • Wine Country

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • The Last Summer

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★★