Claire has logged 86 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Geek Charming

Geek Charming

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Logan's Run

Logan's Run

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry