clam has logged 34 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bernie

Bernie

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
An Education

An Education

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry