Sort by
  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★½

  • The Flying Sailor

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Joyland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • My Year of Dicks

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

  • Turning Red

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★★