Sort by

clara has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
Edit this entry  
25
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
Edit this entry  
24
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

The Madagascar Penguins in a Christmas Caper

2005
×
Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Edit this entry  
03
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
28
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
25
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry