• Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • News of the World

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Penguin Bloom

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★