Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
Edit this entry  
04
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
Edit this entry  
03
May December

May December

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
Edit this entry  
13
Priscilla

Priscilla

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
Edit this entry  
07
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Read the review Edit this entry  
05
Fair Play

Fair Play

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Priscilla

Priscilla

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Foe

Foe

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Bottoms

Bottoms

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
Edit this entry  
29
Alien

Alien

1979
×
Read the review Edit this entry  
26
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
Edit this entry  
16
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
Edit this entry  
02
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
Read the review Edit this entry  
31
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Showing Up

Showing Up

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry