• Keep Sweet: Pray and Obey

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

    ★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Weekend Away

    ★★½

  • No Exit

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dog

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • False Positive

    ★★

  • The Novice

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Deadly Cuts

    ★★

  • Mass

    ★★★★★

  • Little Fish

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★