Sort by
  • Do Revenge

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Broker

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Cruella

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wish You

    ★★

  • The Boy Foretold By the Stars

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Ammonite

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Happy Old Year

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Kalel, 15

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Dead Kids

    ★★½

  • Sila-Sila

    ★★½

  • Let It Snow

  • Dew

    ★★½

  • Eli

    ★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★½

  • The Girl and the Gun

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Edward

    ★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½