Sort by

CJ has logged 134 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rider

The Rider

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paper Year

Paper Year

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
07
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Cold War

Cold War

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry