claradfx has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
LOL (Laughing Out Loud)

LOL (Laughing Out Loud)

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Magnetic Beats

Magnetic Beats

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Kissers

The French Kissers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Illusions

Lost Illusions

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Wonder Boy

Wonder Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Box

Black Box

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ace of Aces

Ace of Aces

1982
×
★★★
Edit this entry  
31
Just 6.5

Just 6.5

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Louloute

Louloute

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
OSS 117: From Africa with Love

OSS 117: From Africa with Love

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Beasts

Beasts

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Stronghold

The Stronghold

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Presidents

Presidents

2021
×
★★
Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
Edit this entry  
24
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Gagarine

Gagarine

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Speech

The Speech

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Night Doctor

The Night Doctor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Final Set

Final Set

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★½
Edit this entry