• The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Being James Bond

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Stardust

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Secret Of Dr. Grinberg

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Cindy La Regia

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Liam Gallagher: As It Was

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Terminal

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Overboard

    ★½

  • Rampage

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Game Night

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★