Sort by
  • Poison

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Love at First Sight

    ★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Puppy Love

    ★★★½

  • The Passenger

    ★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Bird Box Barcelona

    ★★

  • Barbie

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • BEEF

    ★★★½

  • Hunger

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★

  • Tetris

    ★★★½

  • Down Low

    ★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Unlocked

    ★★½

  • Your Place or Mine

    ★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Passages

    ★★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • The Starling Girl

    ★★★

  • Infinity Pool

  • Cassandro

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Spoiler Alert

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★

  • Raymond & Ray

    ★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • My Policeman

    ★★

  • Biosphere

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • I Like Movies

    ★★★★

  • Emily

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Old Man

    ★★½

  • Look Both Ways

    ★★

  • Of an Age

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★½

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Persuasion

    ★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Hustle

  • Fire Island

    ★★★½

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Funny Pages

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★