Sort by

ejay has logged 405 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Speech & Debate

Speech & Debate

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2016
×
Edit this entry  
24
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yes Man

Yes Man

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Family Man

A Family Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Role Models

Role Models

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry