Sort by

ejay has logged 42 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Edit this entry  
29
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Angst

Angst

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
23
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mayhem

Mayhem

2017
×
★½
Edit this entry  
21
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Invasion

The Invasion

2007
×
★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Eastern Boys

Eastern Boys

2013
×
Edit this entry  
15
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Edit this entry  
10
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Those People

Those People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Katie Says Goodbye

Katie Says Goodbye

2016
×
★★
Edit this entry  
08
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★½
Edit this entry  
07
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Edit this entry  
06
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Dream Boy

Dream Boy

2008
×
Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
Brotherhood

Brotherhood

2009
×
★★
Edit this entry  
03
All That I Am

All That I Am

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Naked as We Came

Naked as We Came

2013
×
★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry