• Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Tlamess

  • When Tomatoes Met Wagner

    ★★★★

  • The Good Girls

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★

  • Manifesto

    ★★★★

  • Things of the Aimless Wanderer

    ★★★

  • I Killed My Mother

    ★★½

  • Orlando

    ★★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★★★

  • Breathless

    ★★★½

  • The Seventh Seal

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★★

  • I Vitelloni

    ★★★★★