• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★