• The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Chaos Walking

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • BLACKPINK: THE SHOW

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Sol Posto

    ★★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • DIVOS!

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Lamp Life

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Beyoncé Presents: Making The Gift

    ★★★½

  • Bring Me Home

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½