Sort by

cláudio!!! has logged 61 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Baytown Outlaws

The Baytown Outlaws

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Dope

Dope

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

The Disappearance of Eleanor Rigby: Him

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In Time

In Time

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Megamind

Megamind

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saint George

Saint George

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry