cláudio!!! has logged 63 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love

Love

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stuber

Stuber

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry