Sort by

cláudio!!! has logged 426 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Counselor

The Counselor

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Major and the Minor

The Major and the Minor

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Leave Her to Heaven

Leave Her to Heaven

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry