Sort by
  • The Green Knight

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • The White Crow

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Justice League

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Breath

    ★½

  • In a Heartbeat

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Okja

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Jasper Jones

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Mudbound

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • 13th

    ★★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★

  • Lion

    ★★★★★