• Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

    ★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Scoob!

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Smiling Friends

    ★★★½

  • Mulan

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★