Sort by

Clayton has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Switch

The Switch

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scooby-Doo! and the Cyber Chase

Scooby-Doo! and the Cyber Chase

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry