Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Wingwomen

    ★★★

  • Trolls Band Together

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★½

  • The Animal Kingdom

    ★★★

  • Jeanne du Barry

    ★★

  • Ghosted

    ★½

  • All Your Faces

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • The Crime Is Mine

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Your Place or Mine

  • Creed III

    ★★½

  • The Pod Generation

    ★½

  • I Wanna Dance with Somebody

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Enola Holmes 2

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Lyle, Lyle, Crocodile

  • Do Revenge

  • The Good Nurse

    ★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★½

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★½

  • Empire of Light

    ★★★

  • TÁR

    ½

  • Fall

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • The Sea Beast

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★

  • Black Widow

  • Luca

  • Cruella

    ★★★½

  • The Fallout

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

  • Enola Holmes

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Normal People

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★★

  • Tall Girl