• Nova: A New Spelling of My Name

  • Malignant

    ★★★½

  • C'mon C'mon

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Who Will Start Another Fire

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Cousins

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Phobias

    ★★

  • Cherry

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Red Dot

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • Coming Home in the Dark

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★½

  • The Blazing World

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★½

  • Eight for Silver

    ★★★★

  • Cusp

    ★★

  • Knocking

    ★★

  • In the Earth

    ★★½

  • John and the Hole

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • Songbird

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • By Way of Canarsie

  • Mank

    ★★

  • Polygraph

  • Come Play

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★★

  • Holidate

    ★½

  • The Rose of Manila

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Breaking Ground

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★★

  • French Exit

  • An Unquiet Grave

    ★★★

  • Not Black Enough

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Like Flying

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★