• Break the Silence: The Movie

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • It

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Blue Valentine

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Carrie

    ★★★★★