• Happiest Season

  • Soul

  • Freaky

  • The New Mutants

  • Hamilton

  • Ava

  • The Half of It

  • Trolls World Tour

  • Mulan

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Scare Me

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • The Turning

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • Ready or Not

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Chasing Happiness

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

  • Shazam!

  • Us

    ★★★★★

  • Good Boys

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Fighting with My Family

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½