sara joy has logged 59 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Read the review Edit this entry  
24
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
01
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
Edit this entry  
28
Cars 3

Cars 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Read the review Edit this entry  
04
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
29
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Haunters: The Art of the Scare

Haunters: The Art of the Scare

2017
×
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
20
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Edit this entry  
15
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Ponyo

Ponyo

2008
×
Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
Read the review Edit this entry