Sort by

Gustav has logged 185 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Funhouse

Funhouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Breakfast With Barf

My Breakfast With Barf

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
13: The Musical

13: The Musical

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
In The Slit Throat

In The Slit Throat

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The City of Lost Children

The City of Lost Children

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Police Academy

Police Academy

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Reality

Reality

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cold Comfort Farm

Cold Comfort Farm

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Chaser

The Chaser

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbie: Dolphin Magic

Barbie: Dolphin Magic

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry