• Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Cherry

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • The Secrets We Keep

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • Making the Witcher

  • Host

    ★★★★

  • The Silencing

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • The Last Full Measure

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Rabid

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Angel of Mine

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • The Operative

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½