Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
27
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★
Edit this entry  
17
Rabid

Rabid

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Silencing

The Silencing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
Edit this entry  
17
Host

Host

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Grizzlies

The Grizzlies

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
Edit this entry  
08
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★½
Edit this entry