Sort by
  • Statusbericht

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Julio Iglesias: Amour, gloire et chansons

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Clint Eastwood: The Last Legend

    ★★★½

  • The Autopsy

    ★★★

  • Star Wars: Tales of the Jedi

    ★★★★½

  • Lot 36

    ★★½

  • Johnny Depp: The Love of the Bizarre

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Brad Pitt: More Than a Pretty Face

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Swimmers

    ★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • White Noise

    ★★½

  • Becoming Marilyn

    ★★★½

  • Romy Schneider & Alain Delon: An Enduring Passion

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Gräberwelt

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Patti Smith: Electric Poet

    ★★★

  • The Book of Boba Fett

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

    ★★★

  • Tear Along the Dotted Line

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Oasis: Knebworth 1996

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½