Sort by

ClinTarantino has logged 822 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman Unlimited: Animal Instincts

Batman Unlimited: Animal Instincts

2015
×
★½
Edit this entry  
26
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Batman and Harley Quinn

Batman and Harley Quinn

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Devil's Own

The Devil's Own

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rubber

Rubber

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Batman: Gotham Knight

Batman: Gotham Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Edit this entry  
14
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
El Dorado

El Dorado

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Batman Beyond: Return of the Joker

Batman Beyond: Return of the Joker

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Frantic

Frantic

1988
×
★★★
Edit this entry