Sort by

Clobby has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
VOIR

VOIR

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
VOIR

VOIR

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
VOIR

VOIR

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Coffee Run

Coffee Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Sprite Fright

Sprite Fright

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spectre

Spectre

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blind Eye

Blind Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Mémo

Mémo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mehua

Mehua

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry