Sort by

Clobby has logged 19 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry