• ariana grande: excuse me, i love you

  • The Prom

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • We Are Who We Are

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

  • If Anything Happens I Love You

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Chasing the Equinox

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • The Devil Next Door

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Chasing Happiness

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Watership Down

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Wild Rose

    ★★★★

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • One Small Step

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story