cloe has logged 135 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kids

Kids

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry