• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Fifty Shades Darker

  • Super Dark Times

    ★★★½

  • Get Out

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Little Hours

  • Come Together

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★½

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • Sing

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Ghostbusters

  • Nerve

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • Sing

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Love Witch

    ★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Manchester by the Sea

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Eddie the Eagle

  • Love the Coopers

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Borrowed Time

    ★★★½

  • Masterminds

  • Pan

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Legend

    ★★½

  • Pixels

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Sleeping with Other People

  • Minions

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Slow West

    ★★★★

  • King Jack

  • Home

  • Fifty Shades of Grey

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • The End of the Tour

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★★