• Moonrise Kingdom

  • The Avengers

    ★★★★

  • Mirror Mirror

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★★½

  • The Lorax

    ★★★★

  • Cousin Ben Troop Screening

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • Moneyball

  • The Smurfs

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

  • Monte Carlo

  • Green Lantern

  • Drive

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★½

  • Thor

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    ★★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

  • The Green Hornet

  • TRON: Legacy

  • Megamind

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Submarine

  • Easy A

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★★

  • Iron Man 2

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • The Lovely Bones

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • The Blind Side

  • Planet 51

  • Fantastic Mr. Fox

  • A Single Man

    ★★★★½

  • Where the Wild Things Are

    ★★★½

  • Zombieland

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • The Hangover

    ★★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Observe and Report

  • Adventureland

  • Monsters vs Aliens

    ★★½

  • Coraline

  • Brothers

  • Twilight

    ★★

  • Role Models

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★★

  • Pineapple Express

  • Step Brothers

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★★★

  • Hancock

  • Mamma Mia!

  • The Incredible Hulk

    ★★

  • You Don't Mess with the Zohan

  • Afterschool

    ★★★

  • Speed Racer

  • Iron Man

    ★★★★

  • Horton Hears a Who!

    ★★★★½

  • Definitely, Maybe

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Mr. Magorium's Wonder Emporium

  • Fred Claus