Sort by

cloezenga has logged 623 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Smurfs

The Smurfs

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★½
Edit this entry  
23
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read other review Edit this entry  
11
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
11
Never Not Love You

Never Not Love You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Edit this entry  
07
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Russell Brand: Re:Birth

Russell Brand: Re:Birth

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Edit this entry  
03
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry