Sort by

cloezenga has logged 44 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
Goodbye Christopher Robin

Goodbye Christopher Robin

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★
Edit this entry  
27
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Adrift

Adrift

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
Edit this entry  
21
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
16
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Miracle Season

The Miracle Season

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Action Point

Action Point

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The House of Tomorrow

The House of Tomorrow

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★½
Edit this entry  
01
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Edit this entry