cloezenga has logged 55 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Indian Horse

Indian Horse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stella's Last Weekend

Stella's Last Weekend

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Chaos

American Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry