• Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Hostiles

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The House

    ★★

  • All Eyez on Me

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Mummy

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★

  • The Circle

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Life

    ★★★

  • Flower

    ★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Live by Night

  • Why Him?

    ★★★

  • Assassin's Creed

  • Passengers

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Underworld: Blood Wars

    ★★

  • Allied

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Jack Reacher: Never Go Back

    ★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★½